Jak prezentuje się rynek pracy w Zabrzu? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 30 grudnia 2022 14:26

Rynek pracy w Zabrzu jest stosunkowo atrakcyjny, gdyż osoby bezrobotne lub chcące zmienić pracę, mogą skorzystać z różnych ofert. Dotyczą one pracy stałej, zleceniowej oraz dodatkowej – tak, by zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

Praca w Zabrzu
Aby zdobyć pracę w Zabrzu, należy – jak zawsze – zacząć poszukiwania od przeglądania ofert pracy. Propozycje od pracodawców znaleźć można na stronach internetowych, gdzie są najbardziej aktualne oferty. Część stanowisk oferowana jest w pobliskim Bytomiu, Gliwicach oraz w Katowicach. Na początek może to być praca ślusarza, spawacza, mechanika, kierowcy, pracownika magazynu, a pracodawca chętnie przeszkoli do tego zawodu. W Centrum Handlowym Platan w Zabrzu można znaleźć ofertę na sprzedawcę, kasjerkę, osobę do sprzątania, a także do obsługi klienta w punktach usługowych. Każda z tych ofert to zupełnie inne wymagania pracodawcy, dlatego warto przeczytać opis bardzo dokładnie. W Zabrzu można znaleźć także pracę lekarza różnych specjalizacji w Śląskim Centrum Chorób Serca. Są również inne proponowane stanowiska, jak pielęgniarka, pracownik zabiegowy, elektryk, czy na Oddziale Intensywnej Terapii.

Oferty pracy w Zabrzu
Propozycje pracy oferowane są różnym osobom, zarówno z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia zawodowego. Zdobywanie kwalifikacji ma swoje plusy, ponieważ można przedstawić je na rozmowie. Przy dłuższym bezrobociu, warto starać się wrócić na zabrzański rynek pracy, dlatego można zacząć od stanowisk budowlanych, jak dekarz, cieśla, pracownik budowlany, pomocnik na budowie czy instalator okablowania. W miarę zdobywania doświadczenia warto zmieniać stanowisko na wyższe, a co za tym idzie – lepiej płatne. Obecnie poszukiwani są też pracownicy restauracji, piekarni, cukierni, na stanowiska kucharza, technologa, pracownika produkcji kanapek, a nawet na ochroniarza. Na wpisane w wyszukiwarkę hasło "praca Zabrze" znaleźć można oferty na cały etat, jednak trzeba liczyć się z okresem próbnym (trzy miesiące). Oferta zawsze przedstawia szczegółowe dane, gdyż niektóre propozycje są na krótszy okres lub w postaci pracy zleceniowej. Na okres zimowy bardzo potrzebni są pracownicy do odśnieżania dróg i chodników, a także przedświąteczni kandydaci do sprzedaży fajerwerków. Jest to praca dodatkowa, która daje możliwość zdobycia kolejnego doświadczenia.

Wynagrodzenie w Zabrzu
Praca w Zabrzu i okolicznych miastach jest bardzo opłacalna, biorąc pod uwagę aktualne oferty. Są to propozycje różnych firm, mających renomę na rynku. To z kolei przekłada się na dobre zarobki dla pracowników, dlatego warto trochę lepiej poszukać. Należy się do tego przygotować, przeglądając oferty pracy, wysyłając CV i przedstawiając swoje umiejętności na rozmowie wstępnej. Niektóre stanowiska, jak operator maszyn, serwisant, monter czy górnik wymagają odpowiednich kwalifikacji, które mogą być sprawdzane (chodzi też o kwestie bezpieczeństwa w zawodach obarczonych ryzykiem). Atutem tych oferowanych stanowisk jest to, że pracodawca płaci za nie o wiele wyższą stawkę niż płaca minimalna. Może ona wynosić nawet 4 tysiące złotych brutto, a biorąc pod uwagę warunki życia w Zabrzu czy nawet w Katowicach jest to ciekawa oferta. W Polsce obowiązuje stawka podstawowa, którą każdy pracodawca musi wypłacić jako minimum płacowe, dlatego tradycyjne oferty pracy jak sprzedawca, pracownik produkcji, sprzątaczka czy opiekun są oczywiście również pod nią "podpięte". Aby więcej zarobić w Zabrzu i okolicznych miastach, należy wykazać się dodatkowymi umiejętnościami lub przenieść się na inne niż dotychczas stanowisko pracy.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA