Wyprawka do szkoły - co kupić pierwszoklasiście? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 22 sierpnia 2022 14:52

 

MATERIAŁ PARTNERA Pierwszy września każdego roku zwykle kojarzy się z jednym, czyli z początkiem roku szkolnego. Większość już w sierpniu zaczyna myśleć o szkole. Pierwszoklasiści lekko albo bardziej zestresowani, niedługo przekroczą progi szkoły i usiądą za ławką na pierwszej lekcji. Dobrze jest im to ułatwić poprzez zorganizowanie doskonałej wyprawki szkolnej. Bez problemu można skompletować wyprawkę dzięki poniższym wskazówkom. Zatem co kupić do szkoły pierwszoklasiście?

Kompletna wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty: po pierwsze tornister
Uczeń klasy pierwszej potrzebuje zakupić niezbędne przedmiot do szkoły w większej ilości niż uczniowie klas wyższych. W końcu pierwsza klasa dopiero rozpoczyna jego ważną przygodę z systemem edukacji. O ile w zerówce nabył doświadczenia i podstawowych umiejętności społecznych w grupie rówieśniczej podczas zabawy, o tyle nowa rola uczenia w klasie nabierze większego znaczenia. Warto mu to ułatwić, przede wszystkim wybierając odpowiedni tornister do potrzeb i możliwości dziecka. Tornistry szkolne współcześnie zapewniają nie tylko ważną pojemność, ale i funkcjonalność. Warto mieć na względzie kręgosłup pociechy i przy wyborze kierować się ergonomicznym kształtem, miękkimi szelkami, łatwością czyszczenia materiału, oraz posiadaniem stabilnej podstawy. Ważne jest ustalenie priorytetów przy wyborze odpowiedniego plecaka. Dobrze jest zaangażować dziecko w wybór tornistra, kolorystykę i wzornictwo, by w szkole mogło z dumą przemierzać szkolne korytarze.  

Po drugie, istotna zawartość tornistra 
Mając upatrzony, zamówiony bądź zakupiony tornister szkolny, kolejnymi elementami wyprawki szkolnej, o które należy zadbać, są: 
* zeszyty szkolne (w linie, w kratkę, czyste),
* piórnik z wyposażeniem w artykuły piśmiennicze,
* artykuły do zajęć plastycznych, nożyczki, klej, różnego rodzaju bloki czyste i kolorowe, farbki, plastelina, pastele, bibuła,
* worek na buty, buty i strój na WF,
* pojemnik na śniadanie.
Lista jest długa i dlatego trzeba przygotować się na spory wydatek. Niewątpliwym ułatwieniem skompletowania wyprawki szkolnej jest możliwość zakupów internetowych, dzięki czemu uniknie się długich godzin spędzonych w różnych sklepach stacjonarnych. Skompletowanie całej wyprawki przez Internet może być też bardziej komfortowe.

Po trzecie, zeszyty przeznaczone do klasy pierwszej
Uczniowie klas pierwszych zasiądą za ławką, by przede wszystkim, uczyć się pisać i czytać. Te elementarne podstawy stanowią główne zajęcia lekcyjne dla uczniów klasy pierwszej. Dlatego zakup zeszytów szkolnych powinien być pod tym względem przemyślany. Uczniowie klas wyższych mogą posiadać zeszyty bardziej zróżnicowane. Pierwszoklasistom dedykowane są zwykle zeszyty 16 kartkowe w trzy linie, standardowo jedną błękitną i dwie pomocnicze czerwone. Zeszyty powinny mieć dobra jakość wykonania, by nie stanowiło problemu wchłanianie tuszu długopisu w stronę. Nie mogą mieć też zbyt cienkiej kartki, przez którą łatwo przeniknie tusz na drugą stronę. To wszystko ułatwi dziecku naukę pisania. Zeszyty szkolne mają wiele kolorowych okładek, czy to z postaciami bajkowymi, czy super bohaterami. Dobrze zadbać, aby różniły się obwolutą ze względu na przedmiot. Oprawione w przezroczystą okładkę często wyjmowane z tornistra nie ulegną zniszczeniu. 
Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty niewątpliwie wymaga większych nakładów finansowych oraz czasowych ze względu na ilość potrzebnych do nauki przyborów. Warto zadbać o mocny i wygodny tornister, kolorowe zeszyty i inne artykuły, które umilą czas dziecka za szkolną ławką.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA