Prywatne SPA w Rudzie Śląskiej doskonałe na relaks Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    piątek, 22 lipca 2022 14:12

PROMOCJA. Niektórzy nie wyobrażają sobie lepszego relaksu, niż kąpiel w ciepłej wodzie z pianą, w świetle świec, przy nastrojowej muzyce. Zdecydowanie znacznie większą atrakcją i wytchnieniem dla zmęczonego ciała jest pobyt w SPA.

Dla kogo SPA?

W dosłownym tłumaczeniu skrót SPA oznacza "zdrowy przez wodę" (z łac. Sanus Per Aquam). Stosowano go już w czasach starożytnej Grecji i Rzymu na oznaczenie łaźni miejskich, w których znajdowały się baseny, bicze wodne, masaże, ale i biblioteki czy salony gier. Pochodzenie tego słowa jest też tłumaczone legendą, której tłem jest belgijskie miasteczko Spa. Zgodnie z nią, niewidoma od urodzenia kobieta usłyszała od wędrowca o pięknej wiosce otoczonej górami, z piękną roślinnością. Kobieta postanowiła odwiedzić to miejsce, by poczuć jego piękno zmysłami innymi, niż wzrok. Kiedy dotarła do Spa, usłyszała szmer strumyka - po obmyciu się w nim odzyskała wzrok.

Choć jest to tylko opowieść, to dobrze obrazuje wpływ zabiegów SPA na zdrowie człowieka. Oczywiście, nie zakładajmy odzyskania wzroku - jak w każdej przypowieści nie należy brać przekazu dosłownie. Niewątpliwie jednak połączenie dobroczynnych zabiegów dla ciała z relaksem dla psychiki przynosi prozdrowotne korzyści. Zwłaszcza, jeśli możemy korzystać z nich indywidualnie lub z naszą drugą połówką.

Dlatego z pobytu w SPA na wyłączność może korzystać właściwie każdy. Wbrew obiegowym opiniom, nie jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Oczywiście, panie są najczęstszymi bywalczyniami centrów odnowy biologicznej, coraz częściej jednak z ich bogatej oferty korzystają także panowie, dzieci albo osoby starsze.

Pobyt w SPA jest doskonałym sposobem na zlikwidowanie zmęczenia, odstresowanie się, ale i skorzystanie z dobroczynnych właściwości łaźni parowych czy fińskich. Masaż pozwoli na zlikwidowanie napięcia mięśni, a bąbelki w jacuzzi wywołają przyjemne uczucie błogości.

Dlaczego SPA, a nie basen?

Zespoły pływalni czy aquaparki są świetnym sposobem na rozrywkę i wzmocnienie mięśni. Jednak pod kątem relaksu i odpoczynku, zdecydowanie wygrywa SPA.

Prywatne SPA w województwie śląskim gwarantuje nastrój, niezbędny do odstresowania się i wyciszenia. Nie znajdziemy tam gwaru, płaczu dzieci czy nawoływania rodziców i ich pociech, tak charakterystycznych dla pływalni publicznych.

Po wysiłkowym pływaniu w basenie, można odpocząć tu w strefie relaksu albo w jacuzzi. Stres wyparuje w łaźni fińskiej lub parowej, a zmęczenie odejdzie w niepamięć podczas masażu. Młodsze pociechy mogą skorzystać z Baby SPA, a nieco starsze ze strefy rozrywki. Do tego prywatne SPA Śląsk zapewnia możliwość noclegu, dzięki czemu jest to świetna opcja na wypoczynek wakacyjny czy podczas ferii zimowych.

Z tych powodów jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla rodziców, pary młodej czy męża z okazji rocznicy ślubu. Do wyboru mamy wiele pakietów w różnej cenie, dostosowanych do potrzeb klientów.

Na przykład pakiet Rozrywka zawiera możliwość korzystania ze strefy relaksu, basenu, jacuzzi, sauny parowej i fińskiej oraz gry w cymbergaja. Romantyczną noc w SPA zapewnia pakiet, w którym do dyspozycji mamy wszystkie atrakcje w godzinach nocnych. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z noclegu, jest także opcja pakietu z noclegiem w pokoju 2- lub 3-osobowym.

Warto przy tym skorzystać z możliwości wcześniejszego zarezerwowania pobytu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że skorzystamy z tego pięknego miejsca w wybranym przez nas dniu.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA