Co spakować do wakacyjnej walizki? Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    sobota, 02 lipca 2022 23:13

WYJAZD NA WAKACJE. Upragnione wakacje wymagają odpowiedniego przygotowania. Każdy wie, że nie chodzi wyłącznie o wcześniejsze rezerwacje noclegów i sprawdzenie okolicznych atrakcji. Bardzo ważne jest to, co pakuje się do walizki. Bez względu na to, gdzie będą planowane wakacje, potrzebna będzie ochrona przeciwsłoneczna oraz podręczna apteczka, w której znajdą się między innymi elektrolity. Sprawdź, dlaczego zabranie tego rodzaju produktów jest bardzo ważne!

 Ochrona przeciwsłoneczna, czyli jak nie „spalić się” na plaży

Piękna opalenizna to wakacyjne marzenie wielu osób. Kąpiele słoneczne bywają fantastycznym sposobem na relaks. Trzeba jednak wiedzieć, jak z rozsądkiem podchodzić do tematu opalania się. Nie da się ukryć, że zbyt intensywne oddziaływanie promieni słonecznych może być szkodliwe dla skóry. 

Urlop to nie tylko kwestia kąpieli słonecznych. Mogą wystąpić rozmaite dolegliwości. Mogą to być na przykład poparzenia słoneczne. Początkowo plażowicz nie czuje, że promienie słoneczne są zbyt mocne. Efekt będzie widoczny po kilku godzinach, gdy skóra stanie się mocno zaczerwieniona i bolesna. Z czasem zacznie łuszczyć się skóra. Niekiedy mogą pozostać na skórze nieestetyczne ślady po poparzeniu słonecznym. Dlatego tak istotna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Dotyczy ona osób w każdym wieku (nie tylko dzieci i seniorów). 

Produkty tego rodzaju powinny znaleźć się w każdej torbie podróżnej, gdyż na miejscu może być problem z ich zdobyciem lub ceny mogą okazać się zbytnio zawyżone. Powinno się zabierać ze sobą nie tylko kosmetyki do opalania, ale i po opalaniu.

Wakacyjne żywienie, czyli dlaczego potrzebne mogą być elektrolity?

Chociaż punkty gastronomiczne w kraju i poza jego granicami starają się zapewnić wysoki poziom serwowanych posiłków, to czasami każdemu może przytrafić się zatrucie pokarmowe. Wymioty wymagają uzupełnienia elektrolitów. Najlepiej jest stosować elektrolity w formie suplementów diety. Takie opakowanie nie zajmie dużo miejsca w torbie, a będzie można je wykorzystać w razie potrzeby bez konieczności szukania produktu w kurorcie. W małych miejscowościach wypoczynkowych nie zawsze wszystko jest dostępne, co może wymagać wyjazdu do najbliższego dużego miasta. Przy czym, jeśli dana osoba cierpi na zatrucie lub dochodzi do siebie po zatruciu, to poszukiwanie czegokolwiek poza bazą noclegową wydaje się dość trudne.

Co jeszcze powinna zawierać wakacyjna apteczka?

Wybierając się na urlop, trzeba pamiętać o tym, by osobista apteczka zawierała leki, które są przyjmowane w sposób stały (zwłaszcza leki przepisywane na receptę). Chociaż jest możliwość skorzystania z teleporady lekarskiej, powinno się zakładać, że lekarz pierwszego kontaktu też może akurat przebywać na urlopie, a przyjmowania leków recepturowych dla własnego bezpieczeństwa nie przerywa się bez zgody lekarza. 

Trzeba też zabrać ze sobą suplementy, które zażywa się codziennie. Bardzo ważny jest zestaw środków do odkażania ran (na przykład woda utleniona) oraz plastry, którymi można zabezpieczyć skaleczenia. Powinno pamiętać się o produktach stosowanych w higienie osobistej (podpaski, tampony, wkładki higieniczne).

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA