5 kroków do idealnego listu motywacyjnego Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 21 kwietnia 2016 00:00

PRACA. Wielu kandydatów uważa, że nie warto tracić czasu na jego pisanie. Przecież rekruterzy i tak nie czytają listów motywacyjnych. Czy na pewno? Kiedy należy dołączyć go do aplikacji? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. List powinien obowiązkowo stanowić część aplikacji, jeśli pracodawca jasno prosi o jego dołączenie w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Choć zapewne wszystkie nie zostaną przeczytane, rekruter na pewno zapozna się z listami tych osób, których CV przeszły wstępną selekcję w procesie rekrutacyjnym.
List szyj na miarę

Tak jak życiorys nie powinien być uniwersalny i wysyłany w jednej formie do wszystkich pracodawców, tak samo w liście motywacyjnym należy zaprezentować tylko te elementy, które są adekwatne do danego stanowiska. Kompetencje, którymi kandydat chwali się w liście powinny być dostosowane do tych, wymienionych w ogłoszeniu. Uważaj na kolejność. Najpierw należy znaleźć na Pracuj.pl interesującą ofertę pracy, a dopiero później pisać pod jej kątem list motywacyjny.

Nie korzystaj z ogólnodostępnych wzorów

Internet aż pęka w szwach od gotowych wzorów listów motywacyjnych. Eksperci radzą jednak, by zamiast tracić czas na ich wyszukiwanie, po prostu samodzielnie przygotować spersonalizowany dokument. Taki list dużo bardziej zainteresuje rekrutera i sprawi wrażenie, że został przygotowany specjalnie dla niego.

Bądź konkretny

Nie bój się pisać krótko i zwięźle. Jeśli jest Ci łatwiej – skorzystaj z bullet pointów czy myślników i z ich pomocą wymień swoje atuty, kompetencje czy mocne strony. Dzięki nim, tekst stanie się bardziej przejrzysty, a co więcej wyróżni się na tle innych dokumentów.

Pokaż swoje motywacje

List motywacyjny to bardzo dobre miejsce, aby pokazać rekruterowi co nas motywuje co pracy, dlaczego chcemy pracować właśnie w tej, a nie innej organizacji, w tym a nie innym dziale. Nie bój się pisać o swoich ambicjach, planach i pomysłach na karierę. Ważne, aby za każdym razem dobrze umotywować swoje zdanie i pokazać rekruterowi swój tok myślenia.

Stwórz uzupełnienie CV

W liście motywacyjnym nie powielaj informacji zawartych w CV. Postaraj się, żeby był on uzupełnieniem Twojego życiorysu. Jeśli korzystasz z bezpłatnego kreatora CV, postaraj się, aby list graficznie z nim współgrał.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA