Ponad 120 przedszkolaków śpiewało w Biskupicach o przyrodzie i ekologii Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 06 czerwca 2024 19:58

W STRONĘ NATURY. Sceną Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Zabrzu-Biskupicach zawładnęły przedszkolaki. Odbywająca się w połowie maja już po raz 21. Gala Piosenki Ekologiczno - Przyrodniczej wypełniła salę kolorowymi dekoracjami i radosną atmosferą dzieciaków śpiewających o pięknie otaczającej przyrody naturalnej. Impreza była nie tylko okazją do zaprezentowania talentów młodych wokalistów i tancerzy, ale również ważnym wydarzeniem edukacyjnym. Dzięki występom dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o ochronie środowiska, dbałości o przyrodę i szacunku dla zwierząt. Organizatorem tego radosnego wydarzenia było Przedszkole Nr 3 im. prof. Hager-Małeckiej (ul. Św. Jana 8).

 

- W naszej placówce od dawna kładziemy ogromny nacisk na kwestie związane z edukacją ekologiczną i przyrodniczą, czynnie włączamy się też w doroczne obchody Tygodnia Ziemi. Sama organizacja gali piosenki to tylko jedno z licznych wydarzeń i inicjatyw. W trakcie zajęć nasi wychowankowie uczą się m.in. właściwego segregowania śmieci domowych czy podczas zabawy w ogrodzie malują czysty świat swoich marzeń. Nadto organizujemy też pokaz mody ekologicznej, w której przedszkolaki prezentują się w strojach wykonanych z odzyskanych i przetworzonych odpadków – wyjaśnia Izabela Zimoch, wicedyrektor Przedszkola Nr 3.

Podczas wspomnianej gali, na scenie DOKu zaprezentowało się ponad 120 utalentowanych wychowanków z dziewięciu zabrzańskich przedszkoli. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, przeważnie występując w specjalnie przygotowanych strojach nawiązujących do prezentowanych utworów. Zgromadzeni mogli podziwiać wykonania dzieci z placówki gospodarza imprezy czyli Przedszkola Nr 3, a także z innych, następujących przedszkoli: nr 7 (ul. Wolności 215), nr 8 (ul. Płaskowickiej 3), nr 12 (ul. Św. Urbana 2b), nr 18 (ul. Rolnika 33), nr 27 (ul. Św. Wojciecha 4), nr 33 (ul. Cieszyńska 33), nr 36 (ul. Heweliusza 36) oraz nr 46 (ul. Pokoju 37).

- Podkreślenia wymaga, iż gala nie ma charakteru konkursu czy festiwalu, podczas którego uczestnicy zmagają się o zwycięstwo. Uważamy bowiem, że tak szczytna idea jak ochrona przyrody, powinna łączyć i zachęcać dzieci do wspólnego działania a nie do współzawodnictwa o to, kto lepszy, a kto gorszy. Dlatego też wszyscy nasi mali artyści otrzymali nagrody, statuetki i okolicznościowe dyplomy – podkreśla Zimoch.

Natomiast przy okazji gali wręczono nagrody dla laureatów rodzinnego konkursu plastyczno-technicznego pt. „Zabawka ze śmieci wyczarowana”, zaś stworzone prace można było podziwiać wystawione podczas gali. Prace zgłoszone do tych zmagań powstawały zarówno podczas prac w grupach przedszkolnych, jak i w domach – jako wspólne dzieło dzieciaków i ich rodziców. Wszystko po to, by ci ostatni też włączali się we wspólną edukację ekologiczną swoich pociech i najmłodszego pokolenia zabrzan.

 

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 22 z 6 czerwca 2024 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

SZYBKA POŻYCZKA

Z KOMORNIKIEM
32/260-00-33,

516-516-611,
Pośrednik CDF S.C.

firmy MATPOL

FINANSE Sp. z o.o 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA