Budują i sadzą: 70 drzew na 70 lat Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 26 października 2023 12:44

Siedemdziesiąt drzew na siedemdziesięciolecie Zarządu Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwa Budownictwa Społecznego! - to jubileuszowa akcja rozpoczęta 17 października. Tego dnia posadzono bowiem pierwsze cztery drzewa przy ostatniej inwestycji budowalnej gminnej spółki, a więc na skwerze przy pięciopiętrowym budynku przy ulicy Żeromskiego. W ziemi zostały umieszczone sadzonki buku, dębu, jarzębia i klonu. – Ta fantastyczna inicjatywa, która służyć będzie nie tylko mieszkańcom tego jednego budynku, ale wszystkim zabrzanom. To doskonały przykład odpowiedzialnego myślenia o swoim najbliższym otoczeniu – uważa uczestnicząca w akcji prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
Pozostałe 66 drzew ma pojawić się wokół domostw pohutniczych. W akcji nasadzeń mają wziąć udział również zainteresowane wspólnoty mieszkaniowe oraz Jednostka Gospodarki Nieruchomościami, która dokona nasadzeń w parku Jana Pawła II (os. Kopernika). - Obecność drzew, zwłaszcza w tkance miejskiej, jest niezwykle istotna. Są one źródłem tlenu, pochłaniają dwutlenek węgla oraz przyczyniają się do oczyszczania powietrza ze szkodliwych dla naszego zdrowia pyłów oraz trujących substancji powstających w procesach spalania paliw kopalnych. Drzewa pomagają również skutecznie obniżać temperaturę, zapewniają schronienie dla zwierząt, a także pozytywnie wpływają na samopoczucie. Ich sadzenie drzew jest więc ważną częścią ochrony środowiska i poprawy jakości życia. Wierzymy, że ta inicjatywa stworzy wiele pięknych zielonych zakątków w naszym mieście – podsumowują akcję pracownicy ZBM-TBS.

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 43 z 26 października 2023 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA