W objęciach piękna, czyli najbardziej zadbane balkony, zieleńce, ogrody… Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 12 października 2023 14:30

 

Już po raz 27. rozstrzygnięto konkurs Zielone Zabrze, w którym działkowcy i ogrodnicy-amatorzy wyróżniani są za wkład na rzecz upiększania swoich ogrodów, a więc i miasta. Dyplomy i nagrody wręczono im tydzień temu (5 października) w zabrzańskiej restauracji Pod Kasztanami. Do konkursu przystąpiło 61 osób i podmiotów. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli - balkony, tarasy, loggie: Łucja Goczoł (za balkon); ogrody przydomowe: Jan Mnich i Andrzej Kozub (ex aequo); zieleńce zakładowe, szkolne, przedszkolne: Centrum Edukacji i Rehabilitacji (ul. Wyciska 5), Przedszkole z oddziałami specjalnymi i oddziałami integracyjnymi (ul. Kotarbińskiego 16) i Przedszkole nr 49 (ul. Sportowa 42); zieleńce na terenach wspólnot mieszkaniowych i osiedli: Agnieszka Andrzejewska, Krystyna Soczomska (jeden zieleniec); ogródki działkowe: Tadeusz Blachnik, Maria Hejosz-Blachnik (ROD Irys), Maria i Zdzisław Raszkowscy (ROD im. Władysława Reymonta) oraz rodzinne ogrody działkowe: ROD Zacisze (os. Helenka). – Możecie być dumni ze swoich ogrodów, które każdego roku pięknie rozkwitają i swoją malowniczością zdobią nasze miasto – gratulowała uczestnikom konkursu prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. – Efekty waszej pracy przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ale wpływają też na estetykę Zabrza. Wasze ogrody spełniają jednocześnie bardzo pożyteczną i potrzebną rolę społeczną. Dziękuję za zaangażowanie w tym ważnym przedsięwzięciu ekologicznym i kulturalnym.


Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Zabrzu, który już teraz zaprasza do udziału w przyszłorocznej, 28. edycji. Ma otwartą formułę, a jego celem jest promowanie troski o zieleń i estetykę w mieście, kreatywności i rozwiązań, które pozytywnie wpływają na poprawę jakości przestrzeni miejskiej. Na listę nagrodzonych mogą trafić nie tylko mieszkańcy, ale – co dowodzi lista laureatów tegorocznej edycji – także placówki oświatowe, zakłady pracy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, posiadacze ogródków działkowych, rodzinne ogrody działkowe czy organizacje społeczne.







Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 41 z 12 października 2023 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA