Dwa dni atrakcji w Miejskim Ogrodzie Botanicznym Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 31 sierpnia 2023 08:27

ŚWIATŁO DLA JEŻA.  Nadszedł czas, w którym jeże zaczynają budować sobie gniazda i szukać pokarmu do składowania, a my świętujemy wschód przypadający dokładnie o godz. 6. Na dwie - kolczastą i słoneczną imprezę - zaprasza Miejski Ogród Botaniczny (Zabrze, ul. Piłsudskiego 60).


 
     Pod koniec lata coraz częściej spotkamy jeże gromadzące pokarm w parkach, ogrodach i wędrujące po chodnikach i ulicach. Niektóre z nich potrzebują pomocy, w określonych sytuacjach nie przetrwają bez ludzkiej opieki. Dziś (31 sierpnia, godz. 18) w MOB odbędzie się Wielki jesienny wygon jeży, które dzięki pomocy ludzi wróciły do pełni formy i mogą rozpocząć nowe życie w botaniku. W trakcie imprezy Joanna Suwała, która prowadzi Klinikę Jeża MegaZwierza w Stanowicach (gmina Czerwionka-Leszczyny) poprowadzi pogadankę poświęconą tym zwierzętom. A zna się na tym, bo uratowała ich z opresji (wypadków, chorób, głodu i wyczerpania) ponad siedemset!
    2 września o godz. 5 rozpocznie się natomiast w tej placówce Śniadanie o wschodzie Słońca. W programie chilloutowa muzyka, wiersze Leśmiana, Miłosza i Stachury w interpretacji Teatru Obecności, słowiański rytuał powitania Słońca (godz. 6), seans relaksacyjny przy dźwięku gongów i mis kryształowych. A dla ciała kawa, herbata i aromatyczne gofry (można też przynieść swoje potrawy oraz... sztalugi do malowania pierwszych promieni dnia.


Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 35 z 31 sierpnia 2023 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA