Plakat z przesłaniem. Zabrzanka laureatką wojewódzkiego konkursu Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 05 stycznia 2023 12:44

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął czwartą edycję konkursu plastycznego na temat efektów jakie daje likwidacja niskiej emisji: Tak dla czystego powietrza. Jury przyznało łącznie trzydzieści nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych. Wśród laureatek znalazła się uczennica II klasy Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 8 im. Janusza Korczaka (Zabrze-Śródmieście, ul. Wajdy 7) - Emilia Rzeczkowska.

Na konkurs wpłynęło w sumie 284 prace od wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego, a nagrody i wyróżnienia przyznawano osobno: przedszkolakom oraz dzieciom w wieku 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat i 14-15 lat. Zabrzanka, której pracę zatytułowaną Z funduszami europejskimi zmienimy świat na lepsze! prezentujemy obok, zajęła w swej trzecie miejsce w trzeciej z wymienionych grup. Podczas uroczystego podsumowania konkursu w Katowicach nagrody (drony, hulajnogi, słuchawki, czytniki e-booków, zestawy do rysowania!) uczestnikom konkursu wręczyli: zastępca prezesa śląskiego WFOŚiGW - Adam Lewandowski oraz przewodnicząca jury – Aleksandra Kuszka. 

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 1 z 5 stycznia 2023 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA