Prawdziwe Królestwo bioróżnorodności Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 22 grudnia 2022 10:08

Kolejna Zielona pracownia. W Szkole Podstawowej nr 31 (Zabrze-Rokitnica, ul. Jordana 7) oddano do użytku – już dwudziestą w historii miasta - ekologiczną salę dydaktyczną, dofinansowaną przez  Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nowa klasa nosi nazwę Królestwo bioróżnorodności i przeznaczona jest do prowadzenia lekcji z przyrody, biologii, geografii oraz pozalekcyjnych zajęć.

 

Znajdują się bowiem w niej m.in. nowoczesne pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt audio-wideo, komputery oraz meble. Cało – uwzględniając również prace remontowe i modernizacyjne - kosztowała prawie 50 tysięcy złotych. Otwarcie pracowni było okazją do podsumowania inicjatywy Miś i Tygrysek w podróży na 100-lecie Miasta Zabrze. To część projektu realizowanego w szkole od 2019 roku, którego głównymi bohaterami są sympatyczni bohaterowie opowiadań Janoscha: Miś i Tygrysek. Uczniowie placówki zabierali od stycznia tego roku Misia i Tygryska w sto miejsc w naszym mieście. Efekty ich małych podróży przedstawili w filmie i na wystawie fotograficznej.

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 51/52 z 22 grudnia 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA