Reklama
Mój piękny ogród Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 21 lipca 2022 11:41

KONKURS. Do końca miesiąca wziąć można udział w konkursie Zielone Zabrze, którego celem jest pokazanie i docenienie inicjatyw mieszkańców, tworzących i dbających o zielone zaułki miasta. To już 26 edycja imprezy odbywającej się nieprzerwanie od 1996 roku. Skierowana jest nie tylko do właścicieli ogródków działkowych, ale wszystkich mieszkańców, firm, placówek oświatowych, wspólnot mieszkaniowych, instytucji, organizacji itd. Zgłosić bowiem można: balkony, tarasy, loggie, ogrody przydomowe, zieleńce (zakładowe, szkolne, przedszkolne, na terenach wspólnot i osiedli), ogródki działkowe. Obiekty oceniane będą w sześciu kategoriach.


    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie  jej w terminie do 31 lipca na adres: Urząd Miejski w Zabrzu, Wydział Ekologii, ul. Wolności 286, 41-800 Zabrze lub złożenie osobiście w Wydziale Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu czynnym w poniedziałki w godzinach 7.30-17  oraz od wtorku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Uwaga! Karty zgłoszeniowe dla kategorii Najpiękniejszy ogródek działkowy należy składać wyłącznie w siedzibach zarządów stowarzyszeń Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Kartę zgłoszenia i regulamin konkursu można odebrać w Wydziale Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz na stronie internetowej urzędu tutaj . Karty zgłoszeniowe i regulamin konkursu dla kategorii Najpiękniejszy ogródek działkowy można pobrać również w Polskim Związku Działkowców Okręgowy Zarząd Śląski Delegatura Rejonowa w Zabrzu, z siedzibą przy ulicy Matejki 37.
     W konkursie rozdane zostaną cenne nagrody rzeczowe (narzędzia, urządzenia i materiały do uprawy działek i balkonów). Finał z rozdaniem nagród zaplanowano na 31 października. 

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 29 z 21 lipca 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

 

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA