Będą ekopracownie Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 07 czerwca 2018 11:58

EKOLOGIA. Znamy finalistów czwartej edycji konkursu Zielona Pracownia 2018, którego przedmiotem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Na konkurs wpłynęło 127 wniosków z całego województwa, z czego aż 68 otrzymało dofinansowanie o łącznej kwocie prawie 2 milionów złotych. Przy ocenie wniosków brano pod uwagę różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.

 Wśród laureatów są placówki z Zabrza (I LO, SP 16, SP 38 Specjalna, XI LO, II LO) oraz z Rudy Śląskiej (SP 13). Na urządzenie zielonych pracowni dostaną od 26 do 30 tysięcy złotych.

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 23, z 7 czerwca 2018) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Zobacz także

» Zabrzańskie szkoły wygrały ekopracownie

KONKURSY. Kolejne dwie zabrzańskie szkoły podstawowe – nr 14 (ul. Gdańska 10) i nr 17 (ul. Korczoka 98) – wzbogacą się w najbliższym czasie o nowoczesne pracownie, w których uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki nauk przyrodniczych,...

» Ekopracownie - szkoły mogą wygrać cenne dofinansowanie

KONKURS. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił ciekawy konkurs „Zielona Pracownia – Projekt 2016” skierowany do szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i średnich z terenu całego...
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA