Himalaiści po modernizacji Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 08 grudnia 2016 10:41

WYDARZENIA. Zakończyła się termomodernizacja Gimnazjum nr 20 im. Polskich Himalaistów (Zabrze, ul. Kasprowicza 7). To kolejna placówka, która odzyskała dawny blask w ramach proekologicznych działań miasta. Warta blisko 2 miliony złotych inwestycja przyczyni się do zmniejszenia niskiej emisji, oszczędności w trakcie sezonu grzewczego oraz poprawienia komfortu uczniów. Oprócz elewacji wymieniony został dach i okna, zmodernizowana wentylacja budynku oraz system centralnego ogrzewania.

 

W trakcie uroczystości (prowadzonej w gwarze śląskiej) zaprezentowane zostały krótkie wywiady ze związanymi ze szkołą  nauczycielami oraz historyczne fotografie z Zabrza. Wystąpił także szkolny kabaret.

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 49, 8 grudnia 2016) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 
 

FACEBOOK