Startuje druga edycja ekologicznego konkursu EkoKarlik. A może sfotografujesz ciepło? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 13 października 2016 18:45

W STRONĘ NATURY. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił drugą edycję konkursu EkoKarlik. To sposób na wyróżnienie przedsiębiorstw, spółdzielni oraz jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządu gospodarczego z terenu województwa śląskiego, które udanie realizują szeroko pojęte przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska. Zgłoszeń kandydatur można dokonywać tylko do końca miesiąca (31 października, godz. 15.30), a powołane przez zarząd WFOŚIGW jury, ogłosi swój werdykt w grudniu. 

 

 

Konkurs ma wymiar symboliczny, na jego laureatów czekają: tytuł EkoKarlika, stosowna statuetka i możliwość posługiwania się (chwalenia) zdobytym wyróżnieniem. Przypomnijmy, iż laureatami ubiegłorocznej, premierowej odsłony konkursy były: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej (Tychy), Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji (Jastrzębie–Zdrój), Katowicki Holding Węglowy (Katowice) oraz miasta Kalety i Rydułtowy, a także gmina Krupski Młyn.

Z kolei Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej organizuje konkurs fotograficzny Ciepłe spojrzenie na Zabrze. Organizator liczy, że uczestnicy zmagań zdołają pokazać na swoich pracach, że nasze miasto jest „miejscem ciekawym, mającym swoją historię, miastem ciągle rozwijającym się, a przede wszystkim miastem zielonym, gdzie stale dba się o środowisko i jakość życia”. Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców, przy czym osoby niepełnoletnie mogą wziąć w nim udział za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
Prace można składać w terminie 10 października-10 listopada, a wyniki zostaną ogłoszone 23 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (nagroda główna to tablet). Każdy z uczestników, którego praca zostanie nagrodzona lub wyróżniona, otrzyma dodatkowo zestaw oryginalnych gadżetów Górnika oraz ZPEC.

 

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 41, 13 października 2016) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK